„Господин Бин“ одново прогласен за починат

„Господин Бин“ одново прогласен за починат

Некои таблоиди вчера ја проширија веста дека британскиот глумец и комичар Роуан Еткинсон, попознат по улогата на „Господин Бин“, се самоубил.

Сепак, таквата веста се покажа како лажна, а демант стигна првенствено од британските медиуми. Еткинсон е жив.

Популарниот комичар беше „убиен“ од страна на медиумите и во јули минатата година, кога исто така се шпекулираше дека се работи за самоубиство или пак за сообраќајна несреќа.

Бурните реакции на неговите фанови, кои се гневни на таблоидите, не стивнуваат на социјалните мрежи.

Поврзани вести

Пике не смее да оди на свадбата на Меси... Лионел Меси на 24 јуни ќе се жени со неговата долгогодишна девојка со која има два сина, Антонела Рокуцо, но засега е неизвесно дали неговиот пријател...
Лејди Гага и Бредли Купер ќе снимат римејк на „Ѕве... Американскиот актер Бредли Купер и пејачката Лејди Гага ќе играат во римејк на филмот „Ѕвездата е родена“, пишува „Варајети“. Овој трет римејк на ф...
Вајклиф Џин по грешка уапсен во Лос Анџелес... Познатиот рапер Вајклиф Џин ни крив ни должен заврши со лисици на рацете откако Полицијата на Лос Анџелес (ЛАПД) го смеша со крадец. Својот бес кон...
Тенди Њутон: На почетокот на кариерата бев сексуал... Британската актерка Тенди Њутон (40) откри дека во почетокот на кариерата била сексуално злоставувана. Таа тврди дека била уценета дека ако каже не...
Бред Пит разводот го преболува со вајање... Холивудскиот актер Бред Пит по разводот со неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли реши да се посвети на себе и изнаоѓа начини за проболување на ново...
Ќерката на Јуан МекГрегор сака да биде актерка... Клара Мекгрегор, ќерќа на познатиот актер Јуан Мекгрегор, се повеќе го привлекува вниманието во модниот свет. Клара (21) со своите фотографии на Ин...