ВИДЕО: Маска која ви го носи најдоброто од двата света: iOS и Андроид во еден производ

ВИДЕО: Маска која ви го носи најдоброто од двата света: iOS и Андроид во еден производ

Компанијата ESTI подготвува револуција на пазарот за паметни телефони и маски за истите со нивниот последен изум, со кој што добивате многу повеќе од само заштита и батерија.

Eye претставува заштитна маска за Ајфон 7 плус, меѓутоа таа има и свој 5 инчен екран, до 256 гигабајти меморија, сим слот, додатна батерија и Андроид оперативен систем.

Користејќи ја оваа маска, всушнот вие добивате iOS и Андроид смартфон во едно.

Производот се уште е во фаза на развој и произведени се само прототипи за тестирање и развивање на можностите на маската.

Батеријата која што е вградена во оваа маска ќе може да го полни Ајфонот, како и да го напојува Андорид системот, а нуди и можност за бежично полнење како на таа батерија, така и на батеријата на вашиот Ајфон.

Според најавите на компанијата која што го поризведува овој производ ќе има можност и за користење на камерата од Ајфонот на Андроид системот, со што ќе овозможи сликање селфи во висок квалитет.

Проектот е поставен на KickStarter, каде што се собираат средства за развој, а кога ќе биде готов цената се очекува да се движи од 190 до 230 долари.

Поврзани вести

Роуш го претстави својот најсилен Мустанг до сега... Американската компанија Роуш нуди Мустанг, со кој се оддава признание на прочуениот американски ловечки авион P-51 Мустанг кој одигра значајна улога в...
„Опел Грандленд Икс“ со почетната цена од 23.700 е... Германската автоиндустрија „Опел“ го промовираше својот нов модел на СУВ возило „Грандленд Икс“, кој во продажба ќе се најде по почетна цена од 23.700...
Електричен авион со капацитет за летови од речиси ... На 52-то меѓународно париско „Шоу во воздух“, компанијата Евиејшн Еркрафт, којашто е дел од програмата на НАСА, го претстави својот нов електричен ави...
Дубаи воведува електричен мултихеликоптер како лет... Германската авио стартап компанија „Волокоптер“, во договор со Управата за сообраќај на Дубаи наскоро ги почнуваат тестирањата на електричниот мултихе...
ВИДЕО: Моделот Икс на „Тесла“ најбезбеден теренец ... На денот на презентацијата на своето возило „Модел Икс“ во 2015 година, компанијата „Тесла“ тврдеше дека овој електричен теренец ќе добие пет ѕвезди з...
Автомобилските гиганти од Детроит и предизвиците н... БТА - Софија (преземено од Франс прес) Отпуштањето на претседателот и главниот извршен директор на Форд, Марк Филдс, ги открива нестабилните позици...