ММФ го одложи разгледувањето на антикризната програма на Украина

ММФ го одложи разгледувањето на антикризната програма на Украина

Меѓународниот монетарен фонд го одложил состанокто за разгледување на антикризната програма на Украина, кој што беше планиран да се случи идниот понеделник.

Според медиумите, се уште не е одреден нов датум за оваа седница.

На оваа седница се очекува да заврши третата анализа на програмата, а Киев треба да добие нова транша од една милијарда долари.

Поврзани вести

Мисалјовски на средби со Туркиш ерлајнс и ТАВ за а... Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски кој претстојува во работна посета во Турција, денеска во Истанбул имал средби со Билал Екси, генерал...
Истекува рокот за доставување податоци од фирмите ... До 31 март правните лица регистрирани за трговија и преработка на земјоделски производи треба да ги достават податоците за планираниот откуп оваа годи...
МФ: Демантираме дека долгот на државата надминал 5... „Министерството за финансии ја демантира информацијата која ја пренесуваат некои од медиумите од една интернет страница дека долгот на државата надмин...
Избор на Топ 10 најуспешни жени менаџерки по 21-ви... Агенцијата Марили денеска го организира 21-от избор на Топ најуспешни жени менаџерки за 2016 година. Топ 10-те жени менаџерки се: Сузана Блажевска,...
Бизнис Конфедерацијата на Македонија одбележува 15... Бизнис Конфедерацијата на Македонија денеска ќе одбележи 15 години постоење. Во рамки на свеченото одбележување на 15-годишнината од постоењето на ...
Европската комисија го блокира интегрирањето на ге... Европската комисија го блокираше по трет пат, интегрирањето на двете најголеми европски берзи - „Лондон сток иксчеинџ“ и на „Дојче Бурз“ - во една фир...