ВИДЕО: Фудбалер во интервју по натпревар откри дека има љубовница

ВИДЕО: Фудбалер во интервју по натпревар откри дека има љубовница

Фудбалерот на Фри Стејт Старс, Мохамед Анас одигра одлична партија во дербито на лигата во Јужна Африка против тимот на Ајакс од Кејптаун, по што ја доби наградата за играч на натпреварот.

Меѓутоа одличната игра на теренот, Анас не успеа да ја повтори пред камерите, кога возбуден во интервјуто по натпреварот призна дека има љубовница.

„Би сакал да им се заблагодарам на сите за поддршката. Особено на мојата жена и на мојата девојка“ рече Анас.

Кога сфати што кажа фудбалерот се обиде да се поправи дека се заблагодарува на неговата сопртуга, но веќе беше касно, а неговата изјава стана хит на социјалните мрежи.

Поврзани вести

Марија Маленкова освои прво место во латино танц н... Марија Маленкова освои прво место во јуниор соло категоријата во латино танц на интернационалниот танцов натпревар во Грција „Кавала опен 2017“ на кој...
Стив Карел станува секс симбол... Глумецот Стив Карел, кој е најпознат по улогите во хит серијата „Канцеларија", филмот „40-годишен девственик“ и бројни комедии од последниве две десет...
Сите сакаат да знаат кој е новиот мистериозен љубо... Мегапопуларната пејачка од Барбардос Ријана има војска верни фанови, кои следат се што таа прави. Токму затоа не се чудни фотографиите каде Ријана ...
Миранда Кер и по венчавката им проблеми поради пор... Австралискиот модел Миранда Кер на американското Министерство за првда му предаде накит вреден 8,1 милион долари, што го добила од поранешното момче, ...
Пожарникари си играле со вода и за малку ќе го осл... Непримерна шега на млади пожарникари-доброволци во Полска, кои решиле градоначалникот на местото Продавница во западниот дел на земјата да го испрскаа...
ВИДЕО: Водителка се онесвести во текот на пренос в... На водителка на пакистанската телевизија „92 Њуз“ и се слоши во текот на пренос во жив, при што таа се онесвести пред вклучените камери. Во текот и...