Македонската храна повторно на популарните светски интернет портали

Македонската храна повторно на популарните светски интернет портали

Пробајте боза, ракија и вино, пинџур, макало, биено сирење и шкембе чорба, научете како се прават традиционални домашни пецива, наведува Интрепид травел во написот „Македонија: земја на питите, страста и изобилството“.

Авторите на оваа своевидна репортажа најпрво го пренесуваат искуството од престојот во Маврово и зборуваат за превкусните тиганици што домаќините им ги подготвиле за доручек. Воодушевени се и од мармаладот од сливи, ајварот, црвениот вранец,…

– Кога ќе седнете на софра, веднаш ви станува јасна поврзаноста на македонската кујна со земјоделството и локалното население. Пребогата е со зеленчук, најразлични бои и вкусови. Но, иако состојките во храната се типични за поднебјето, таа е микс од влијанијата на Балканот, Европа, Средниот Исток и Медитеранот, стои во написот.

Споделени се и гастро – доживувањата од посетата на Охрид, Јанче, како и од пчеларникот во Дихово. – Зачудувачки и во исто време охрабрувачки е фактот колку и каква се храна може да се произведува, забележуваат авторите во разговорите со своите домаќини.

Тие си заминале од Македонија со тегла ајвар, традиционално сирење и мало шише ракија. – И, така, додека уживате во преубавото чувство што со себе сте понеле дел од Македонија, ви станува јасно без што не смеете да се вратите следниот пат, без чифт пошироки, еластични панталони, заклучуваат авторите.

Целата статија, објавена завчера, може да се прочита тука. Во нејзини рамки има и линк кој води до конкретна туристичка понуда со наслов „Истражете ги Македонија и Црна Гора преку вистинска храна авантура – од Скопје до Котор“. Се нудат, како што е наведено, кулинарски задоволства, а турата почнува со пикник на Треска. Следуваат посети низ македонски села, цркви, водопади.

Поврзани вести

Дејли Телеграф: Новиот „Кит-Кет“ содржи само 4 кал... Новиот „Кит-Кет“, којшто ќе биде пуштен в продажба седмицава и за кој производителите велат дека е „покорисен за здравјето“, содржи само четири калори...
Мусака од црни патлиџани со пармезан и мисиркино м... Интересен спој на состојки и ароматични зачини ... Потребно е: 3 големи црни патлиџани (600-700 гр) маслиново масло 1 поголема главица кромид 5...
Растопена горгонзола со свеж целер... Растопена горгонзола со стапчиња свеж целер и неколку парчиња препечен леб. Еден од специјалитетите на Тоскана ... Потребно е: 1 лажица путер 100...
Раванија со маџун Домашниот гроздов маџун е природен производ добиен од гроздовиот сок на најквалитетните видови винова лоза од македонското поднебје. Содржи гроздов и ...
Здрави овесни колачиња со путер од кикирики... Брзи, едноставни и без печење ... Потребно е: 180 гр овесни снегулки 60 гр суво грозје 75 гр печени лешници 20 гр кокос прстофат сол 110 гр п...
Леб со брокула и мелени бадеми... Неверојатно вусен и здрав ... Потребно е: 1 средна брокула 100 гр мелени бадеми 4 јајца сол и бибер, по вкус 1 лажица суви зачински билки, ори...