ВИДЕО: Бидете внимателни во близина на крузерите

ВИДЕО: Бидете внимателни во близина на крузерите

Капетанот на крузерот „Карнивал меџик“ Даг Браун и заменик-шерифот на крајбрежната стража, Тенер Пример станаа херои на денот, кога со брзина и трезвена реакција спасија невнимателна група луѓе во близина на брегот на Флорида.

Браун видел како скутер влече гумен чамец во близина на неговиот брод и веднаш ја повикал крајбрежната стража, за да не се случи некој инцидент.

Се покажало дека ја сторил вистинската работа, бидејќи две лица паднале од чамецот, додека големиот брод за крстарење одел кон нив. Пример во последен миг ги извлекол од вода и се добро се завршило.

Поврзани вести

„Туркиш ерлајнс“ воведува бесплатен интернет во ав... Турскиот национален авиопревозник „Туркиш ерлајнс“ од утре ќе нуди бесплатен интернет во авионите што патуваат за САД. Оваа понуда ќе важи за патницит...
Сопственикот на најмалиот ресторан во Данска самио... Томас Памперин е сопственик, готвач, келнер и мијач на садови во најмалиот ресторан во Данска – „Njordvest“. Овој угостителски објект може истоврем...
Европската комисија им плаќа на младите луѓе да па... Европската комисија пред неколку дена претстави програма, која треба да ги поттикне младите да патуваат во некои други европски земји, која предвидува...
Десет најпопуларни светски дестинации за секс-тури... Дестинацијата за одмор луѓето ја бираат врз основ на личните афинитети. Некои најмногу сакаат музеи и историски споменици, други се за авантура во при...
Напуштен остров во Средоземното Море, каде што луѓ... Спиналонга беше една од последните европски колонии за лепрозни, активна од 1903 до 1957 година. На овој грчки остров во Средоземното Море биле испраќ...
Од 2018 година почнуваат патнички тури до „Титаник... Патувањето на најпознатиот брод на светот „Титаник“ во 1912 година, за тој период бил врвен и луксузен настан, но очигледно исто е еден век подоцна. ...