Пол Макартни и Ринго Стар работат на заеднички проект

Пол Макартни и Ринго Стар работат на заеднички проект

Некогашните членови на култниот бенд „Битлси“, Пол Макартни и Ринго Стар по седум години повторно ги здружија силите и ќе работат на заеднички музички проект.

Имено, Макартни ќе биде бас-гитаристот на најновиот албум на својот колега, потврди за медиумите портпаролот на Стар.

Продуцентот на неговиот последен аблум, Брус Шугар пак на Фејсбук објави своја стара фотографија со „Битлси“ во студио, под која напиша дека тоа бил „прекрасан ден“, поради што се појавија гласини дека и тој ќе биде вклучен во проектот. Ним ќе им се придружи и гитаристот на „Иглс“, Џо Волш.

Оваа соработка меѓу двајцата славни музичари ќе биде прва по 2010 година, по издавањето на албумот на Стар, „S Not”. Таму Пол исто така свиреше бас-гитара во песната „Peace Dream“ и пееше во „Wаlk With You”.

– Благодарам што дојде и што отсвири одличен бас. Те сакам, старче, мир и љубов, напиша поранешниот тапанар на „Битлси“ на Твитер.

Од славната четворка на „бубачките“, денес се живи само Макартни и Стар. Џон Ленон беше убиен во 1980, а Џорџ Харисон почина од рак во 2001.

Насловот на новиот албум на Ринго Стар се уште не е познат.

Поврзани вести

Марија Маленкова освои прво место во латино танц н... Марија Маленкова освои прво место во јуниор соло категоријата во латино танц на интернационалниот танцов натпревар во Грција „Кавала опен 2017“ на кој...
Стив Карел станува секс симбол... Глумецот Стив Карел, кој е најпознат по улогите во хит серијата „Канцеларија", филмот „40-годишен девственик“ и бројни комедии од последниве две десет...
Сите сакаат да знаат кој е новиот мистериозен љубо... Мегапопуларната пејачка од Барбардос Ријана има војска верни фанови, кои следат се што таа прави. Токму затоа не се чудни фотографиите каде Ријана ...
Миранда Кер и по венчавката им проблеми поради пор... Австралискиот модел Миранда Кер на американското Министерство за првда му предаде накит вреден 8,1 милион долари, што го добила од поранешното момче, ...
Пожарникари си играле со вода и за малку ќе го осл... Непримерна шега на млади пожарникари-доброволци во Полска, кои решиле градоначалникот на местото Продавница во западниот дел на земјата да го испрскаа...
ВИДЕО: Водителка се онесвести во текот на пренос в... На водителка на пакистанската телевизија „92 Њуз“ и се слоши во текот на пренос во жив, при што таа се онесвести пред вклучените камери. Во текот и...