ВИДЕО: Стевчо го повика докторот – песна за Јакимовски од осамено срце

ВИДЕО: Стевчо го повика докторот – песна за Јакимовски од осамено срце

Црвени ружи за дамите, вино и ракија за мажите, Градоначалникот Стевчо Јакимовски за денот на вљубените им ја подари својата љубов на сите осамени во општина Карпош, а една осамена припадничка на понежниот пол му испеа и песна.

– Стевче го зема телефонот, го повика докторот, докторе мој пријателе те молам слушни ме. Ти праќам пациентка како да ми е мајка, треба да биде примена веднаш оперирана, се вели во дел од песната која беше испеана во чест на Јакимовски.

Ова е седма година по ред како Градоначалникот на Карпош организира средба со осамените граѓани на општината.

– Ја организираме оваа наша активност каде се сретнуваме со граѓани и граѓанки на општина Карпош кои што во овие моменти се осамени. Да покажеме еден гест на добра волја на дружење со сите кои што се без партнер или партнерка, рече Јакимовски

Тој ги повика сите сограѓани кои што во комшилук имаат пријатели или роднини кои што се осамени да направат ваков гест и барем денеска или во наредните денови да ги дружат.

Виктор Јованов

Поврзани вести

Спасовски: Во наредниот период ќе отвориме повеќе ... Во рамките на редовните понеделнички средби во Централата на СДСМ вечерва се одржа средба на која гостуваа генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасов...
(ВИДЕО) Заев: Ги приближуваме ставовите околу ресо... „Разговараме за распределбата на политичките субјекти и граѓанскиот сектор од аспект на распределбата на ресорите. Ги приближуваме пополека ставовите....
Свечена академија на УКИМ по повод Денот на Кирил ... Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ вечерва, со свечена академија во Македонска опера и балет, го заокружи одбележувањето на 68-годишнината од основање...
(ВИДЕО) Касами по средбата со Заев: Интензивно пре... Лидерот на БЕСА, Билал Касами по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека интензивно преговараат за новата влада која ќе биде реформска. ...
Заев и Ахмети разговараа за распределбата на ресор... Новиот владин кабинет има потреба од одговорни и квалификувани кадри, заклучија денеска претседателите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, кои ...
ВИДЕО: Касами на средба со Заев... Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во партиското седиште се сретна со лидерот на БЕСА, Билал Касами. Заев и Касами ќе зборуваат за составот на новата ...