(ВИДЕО) Рекламата на Бадвајзер за Супербол ја подели јавноста

(ВИДЕО) Рекламата на Бадвајзер за Супербол ја подели јавноста

Бадвајзер ја претстави рекламата за овогодинешниот Супербол и ја подели јавноста. Едните ја критикуваат дека е директно поткопување на политиките на Трамп, додека другите ги фалат заради искажувањето став.

„Не изгледаде како да се од тука“ се зборовите со кои му се обраќаат на момче кое што стигнува од Германија во Америка, како би го остварил својот сон за производство на пиво.

Рекламата е наречена „Born the hard way“, а во неа се прикажува како во 1850. година Адолфус Буш, еден од основачите на компанијата Анхајзер-Буш, со брод стигнува во Америка.

Поврзани вести

За 10 фунти купила прстен со бријлијант од 26 кара... Една Англичанка во 80-те години од минатиот век купила прстен на распродажба за само 10 фунти, но по повеќе од три децении случајно дознала дека тој и...
(ВИДЕО) Заев: Работите се движат во позитивна насо... Течат разговорите со сите политички партии, се надевам дека ќе ги заокружиме важните принципи што е интерес на граѓаните на Македонија. Драго ми е што...
Мјузиклот „Мама Миа“ следната година добива продол... Десет години по премиерата на филмската верзија на мјузиклот „Мама Миа“, режисерите најавија ново продолжение, а Мерил Стрип, Аманда Сејфрид, Пирс Бро...
(ВИДЕО) Села: На 27 април беше направен атентат вр... На 27 април се случи политички атентат врз барањата на потребите на Албанците во Република Македонија. Ние сме за ново владеење, владеење кое ќе биде ...
(ВИДЕО) Јанева: Новото парламентарно мнозинство да... Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева пред презентирањето на трите нови случаи „Талир“, „Траекторија“ и „Тревник“ побара од новото парламентар...
Џастин Трудо им „влезе во кадар“ на матуранти на з... Премиерот на Канада Џастин Трудо непланирано „влезе во кадар“ на матуранти на Стенли Парк шеталиштето во Ванкувер. Познато е дека Трудо се занимава...