Доминација на домашните екипи на ноќешните НБА средби

Доминација на домашните екипи на ноќешните НБА средби

На сите шест натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска победи забележаа домашните екипи.

Најнеизвесно беше во Торонто каде истоимениот тим дури по продолжение го совлада Њу Орлеанс.

Резултати:
Торонто – Њу Орлеанс 108:106 (по продолжение),
Вашингтон – Њујорк 117:101,
Хјустон – Сакраменто 105:83,
Сан Антонио – Оклахома 108:94,
Портланд – Шарлот 115:98 и
ЛА Лејкерс – Денвер 120:116.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 41-7 (победи-порази), Сан Антонио 37-11, Хјустон 36-16, ЛА Клиперс 30-18, Јута 30-19, Мемфис 29-21, Оклахома Сити 28-21, Денвер 21-26,…

Пласман Источна конференција: Кливленд 32-15 (победи-порази), Бостон 30-18, Торонто 30-19, Атланта 28-20, Вашингтон 28-20, Индијана 25-22, Чикаго 24-25, Шарлот 23-26,…

Поврзани вести

Сан Антонио убедлив во дуелот со првакот Кливленд... Кошаркарите на Сан Антонио остварија ноќеска убедлива победа во дуелот со шампионот Кливленд со 103:74. Ова за Кливленд беше натпревар со најмалку пос...
МКФ ги ангажира Јанко и Митко Луковски... Во просториите на Македонската кошаркарска федерација вчера се одржа состанок помеѓу претседателот на стручниот совет Марјан Лазовски, претседателот н...
Хјустон поуспешен од Оклахома Сити... Екипата на Хјустон ноќеска постигна нова победа совладувајќи ја на свој терен Оклахома Сити. Кошаркарите на домашниот тим натпреварот го завршија со п...
Будуќност го отпушти Вилијамс... Црногорскиот кошаркарски шампион Будуќност му додели отказ на Американецот Маркус Вилијамс во пресрет на утрешниот втор дуел од полуфиналната пресметк...
Се разгорува борбата за првото место на Истокот... Вашингтон го победи шампионот Кливленд во дерби натпреварот од Источната конференција на НБА лигата и се вклучи во борбата за првото место. Најзасл...
Партизан и Цедевита ќе играат мајсторка... Екипите на Партизан и на Цедевита ќе одиграат уште еден натпревар во полуфиналето од регионалната кошаркарска АБА лига, откако синоќа во Белград „црно...