ВИДЕО: Прославата на македонските иселеници во Германија се претвори во групна тепачка

ВИДЕО: Прославата на македонските иселеници во Германија се претвори во групна тепачка

Физичка пресметка помеѓу македонски иселеници во Германија за време на божиќната прослава. Македоннци кои се на привремена работа во странство се скарале поради политика, а потоа ситуацијата ескалирала во групна тепачка.

HUMOR: Од оро до тепачка …. Нашите во Европа :-)

Posted by MK Dijaspora Europe on Wednesday, January 11, 2017

Пресметката завршила со тешки повреди на учесниците меѓу кои и неколку жени. Луѓето кои присуствувале на овој немил настан велат дека голем број од присутните деца биле токму на местото каде се случувала тепачката, но за среќа ниту едно не е повредено.

Поврзани вести

Маасикас: Клучот за вонреден извештај и препорака ... Можноста за вонреден извештај за Македонија и чиста препорака за преговори зависи од проценките на ЕК. Клучот за тоа е во Скопје, во спроведувањето на...
Заев и Царовска во посета на текстилни фабрики во ... Претседателот на Владата Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ќе остварат работна посета на Штип. Заев, как...
Акција за собирање кабаст отпад во општина Аеродро... Општина Аеродром во соработка со Град Скопје и Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ денеска и утре ќе спроведуваат акција за собирање кабаст отпад...
Трибина за планот 3-6-9 и неговата имплементација... Трибина посветена на План 3-6-9 и неговата имплементација со претставници на невладиниот сектор, денеска организира Секретаријатот за европски прашања...
Конференција за јакнење на граѓанскиот активизам п... Завршна конференција и панел дискусија за медиумската писменост ќе се одржи денеска во Скопје во организација на здружението за развој на претприемн...
Добредојде бебе – нов проект на Министерство... Министерството за здравство денеска ќе го претстави проектот „Добредојде бебе“, новина со која на родителите, на доброволна основа им се олеснува пост...