Втор пораз во низа за шампионот Кливленд

Втор пораз во низа за шампионот Кливленд

По поразот во Солк Лејк Сити од Јута, актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Кливленд загуби и на гостувањето во Портланд што е трет неуспех за нив на последните пет средби и вкупно десетти оваа сезона.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Филаделфија – Њујорк 98:97,
Бостон – Вашингтон 117:108,
Минесота – Хјустон 119:105,
Оклахома – Мемфис 103:95,
ЛА Клиперс – Орландо 105:96 и
Портланд – Кливленд 102:86

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 33-6 (победи-порази), Сан Антонио 30-8, Хјустон 31-10, ЛА Клиперс 27-14, Јута 24-16, Оклахома Сити 24-16, Мемфис 24-17, Портланд 18-23,…

Пласман Источна конференција: Кливленд 28-10 (победи-порази), Торонто 25-13, Бостон 24-15, Атланта 22-16, Индијана 20-18, Милвоки 19-18, Шарлот 20-19, Вашингтон 19-19,…

Поврзани вести

Давидков задоволен од одбраната, но не и нападот... Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков не го криеше задоволството од победата над Португалија во првиот меч од турнир...
Со победа над Португалија кошаркарите го започнаат... Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. ...
Пораз за македонските кошаркарски кадети од Бугари... Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија (до 16 години) е поразена од соодветната селекција на Бугарија во вториот пријателски натпревар од...
Карпош Соколи од АБА лигата си ги бара назад 150.0... Управниот Одбор на КК Карпош Соколи на вонреден состанок одржан синоќа во Скопје донело неколку одлуки, меѓу кои и да си ги побара назад од АБА лигата...
Македонската репрезентација без Теодор и без Крсте... Натпреварите против Словачка и оној првиот на домашен терен против Бугарија и служеа на сениорската репрезентација за создавање на првична слика за мо...
Младинците против Косово ќе се борат за што подоба... Како трето пласирана во групата Ц македонската репрезентација не успеаја да ја минат првата групна фаза од Европското првенство (Дивизија Б) за кошарк...