Солени крофни

Солени крофни

Потребно е:
500 гр меко брашно
200 мл јогурт
1 јајце
1/2 кесичка прашок за пециво
1 кесичка сув квасец
150 мл млеко
1 лажиче сол

за филот:
крем сирење, некој вид кашкавал, шунка, колбаси, маслинки, …

Подготовка:
– Во еден сад ставете ги сите состојки и замесете тесто. покријте го со крпа и оставете го на топло да нарасне.

– Нараснатото тесто со сукала тенко развлечете го на работна површина.

– На неколку сантиметри ставајте од филоти преклопете со тесто. Крофните извадете ги со модла или пак чаша. Внимавајте филот треба да остане во средината на крофната.

– Оставете ги крофните уште малку да стојат на топло за да нараснат.

– За тоа време загрејте масло во сад на рингла. Пржете ги крофните на загреано масло од секоја страна по неколку минути, односно додека да поруменат.

Поврзани вести

Млади компири со ќофтенца Одличен ручек со млади компири ... Потребно е: 1,5 кг млади компири (по мали) 1 кг мелено месо 3 главици кромид 5-6 чешниња лук 100 гр лебни т...
Совршен солен колач Потребно е: 300 гр салама, по желба 4 јајца 1 китка магдонос 6-7 лажици брашно 1 лажиче сода бикарбона 1 чаша (од 200 мл) кисело млеко 150 гр с...
ФОТО: Во Чикаго се отвора ресторан посветен на Нут... Нутела е една од оние работи кои е невозможно да не се сака. Иако многумина сакаат да ја јадат сами и да ја конзумираат директно од тегла, Нутела всуш...
Печен јагнешки бут со зачини и песто од нане... Ароматично и сочно месо со медитерански шмек ... Потребно е: 1 јагнешки бут (1,8-2 кг) сок од 1 лимон сок од 1 портокал за пестото од нане: ...
Фестивал на диви смокви во Богданци... На Градскиот плоштад во Богданци денеска ќе се одржи Фестивалот на диви смокви што го организираат Слоу Фуд Росалес и Президиумот на слатко од диви см...
Италијански колач со бадеми и суво грозје... Десерт инспириран од италијанската кујна ... Потребно е: 150 гр маргарин 250 гр брашно 200 гр шеќер 100 гр грубо сецкани бадеми 50 гр суво гро...