Кафемат во форма на авионски мотор

Кафемат во форма на авионски мотор

Тешко е да се замисли наутро да се појде на работа без да се испие кафе, напиток кој ги буди нашите сетила и не враќа во живот.

Токму затоа компанијата „Супервелоче“, која произведува ограничени серии на уметнички дела инсипирани од авионскиот и автомото дизајнот, изработи кафемат наречен „62лб Авијаторе Велоче Турбоџет“, кој наликува на авионски мотор.

Кафематот е со совршен дизајн, изработен од авионска некородирачка легура на алуминиум и челик, и е прелагодлив за работна соба, трпезарија или кујна, а може да се користи и надвор од домот.

Овој необичен апарат можеби делува како претерано голем за подготвување на еден обичен филџан кафе, но само малкумина можат да се пофалат со фактот дека својот омилен напиток го добиваат од млазен мотор.

Поврзани вести

Господарот на коњаците „Remy Martin“, кој го произведува официјално најдобриот коњак „Луј XIII“, ја пласираше на пазарот колекцијата „Time“, серија лимитирани шишиња во чест...
Уште еден моден дизајнер одби да ја облекува Мелан... Том Форд е еден од повеќето модни дизајнери, кои одбија да работат за Меланија Трамп, идната прва дама на САД, а сега на тоа реагираше и самиот америк...
„Ботега Венета“ во чест на годината на Петелот... Италијанскиот бренд „Ботега Венета“ ја претстави колекцијата на привезоци - амајлии направена во чест на годината на Петелот. Изработени од кр...
Шарлот Гинзбург заштитно лице на новата „Нарс“ кол... Компанијата „Нарс“ објави дека Шарлот Гинзбург ќе биде новото заштитно лице на следната летна „Грим“ колекција. - Таа е неверојатна и многу пријатн...
ФОТО: Шумска колиба од 10 метри квадратни... Во еден канадски шумски предел е изградена колибата „Мајкро Кебин“, која има површина од само 10 метри квадратни. Колибата, дело на студиото „Л...
Џони Вокер во чест на годината на Петелот... За сите љубители на виски, Џони Вокер понуди на пазарот нова лимитирана едиција на Блу Лебел виски во чест на годината на Петелот. Неверојатно уба...