Специјална едиција на пенкала по повод годината на петелот

Специјална едиција на пенкала по повод годината на петелот

Јапонскиот производител на пенкала „Намики“ креираше посебна колекција „Намики Чинкин Ројал Ростер“ пенкала по повод претстојната кинеска година на Петелот.

Преубавата совршена рачна изработка е прикажана на пенкалата што се креирани со помош на јапонските уметнички форми Чинкин (златен додаток) и Уруши (лак).

Колекцијата е лимитирана едиција и претставува вистинско уметничко дело на врвните јапонски мајстори.

Секое пенкало доаѓа со елегантна дрвена кутија зашиена со кадифе, а неговата цена е 3.700 долари.

Поврзани вести

Господарот на коњаците „Remy Martin“, кој го произведува официјално најдобриот коњак „Луј XIII“, ја пласираше на пазарот колекцијата „Time“, серија лимитирани шишиња во чест...
Уште еден моден дизајнер одби да ја облекува Мелан... Том Форд е еден од повеќето модни дизајнери, кои одбија да работат за Меланија Трамп, идната прва дама на САД, а сега на тоа реагираше и самиот америк...
„Ботега Венета“ во чест на годината на Петелот... Италијанскиот бренд „Ботега Венета“ ја претстави колекцијата на привезоци - амајлии направена во чест на годината на Петелот. Изработени од кр...
Шарлот Гинзбург заштитно лице на новата „Нарс“ кол... Компанијата „Нарс“ објави дека Шарлот Гинзбург ќе биде новото заштитно лице на следната летна „Грим“ колекција. - Таа е неверојатна и многу пријатн...
ФОТО: Шумска колиба од 10 метри квадратни... Во еден канадски шумски предел е изградена колибата „Мајкро Кебин“, која има површина од само 10 метри квадратни. Колибата, дело на студиото „Л...
Џони Вокер во чест на годината на Петелот... За сите љубители на виски, Џони Вокер понуди на пазарот нова лимитирана едиција на Блу Лебел виски во чест на годината на Петелот. Неверојатно уба...