Пентагон придвижува радари кон Аљаска како одговор на закани од Пјонгјанг - А1он
Почетна Свет Пентагон придвижува радари кон Аљаска како одговор на закани од Пјонгјанг
Свет

Пентагон придвижува радари кон Аљаска како одговор на закани од Пјонгјанг

12/01/2017 - 09:19 55 прегледи
Пентагон придвижува радари кон Аљаска како одговор на закани од Пјонгјанг