ВИДЕО: Спектакуларна глетка кон Дубровник

ВИДЕО: Спектакуларна глетка кон Дубровник

Убавината на Дубровник во комбинација со снег од малку поинаква перспектива. Едноставно спектакуларно!

Поврзани вести

Јубел- агенција со која не знаете каде ќе патувате... Никаде во светот не недостасуваат туристички агенции и интернетски страници што можат да Ви помогнат во планирање на патувањето. Во морето слични, тук...
Париз ќе одвои 300 милион евра за обнова на Ајфело... Градските власти на Париз соопштија дека во следните 15 години ќе одвојат околу 300 милиони евра за обнова на Ајфеловата кула. Најавата за обнова ...
Четвтрта година по ред Шпанија урива рекорди за бр... Бројот на туристи кои минатата година ја посетиле Шпанија нараснал за 10 отсто, поставувајќи нов рекорд, четврта година по ред, додека економските теш...
Алпите без снег: Туристите креваат раце од скијачк... Илјадници туристи зимава се откажаа од минување на зимскиот одмор на Алпите, бидејќи регионот соопшти дека настапила сушна сезона. Заради необично ...
Кина ја воведе најдолгата линија за брзи возови во... Патувањето во Кина од неодамна стана значително побрзо благодарение на новата најдолга линија за брза пруга на светот, наречена „Shangri-la of the Wor...
Зошто денеска летовите траат подолго отколку во се... Денеска патувањето од Њујорк до Тексас трае околу четири часа. Далечната 1973 година истото растојание со авион можеше да се прелета за малку над 2,5...