„Бланк“ – совршена минималистичка софа

„Бланк“ – совршена минималистичка софа

Кога зборуваме за дизајнот на ентериерот, минимализмот е дефинитивно стил на кој често наидуваме во последно време.

Источните народи, како Корејците, Јапонците и Кинезите, се познати по својот минималистички стил на живот, бидејќи во нивните домови ретко можат да се видат предмети кои немаат употребна, туку само декоративна цел.

За минималистичкиот стил на ентериерот ви треба мебел кој совршено ќе ја следи таа тема, но нема да ве остави без комфор.

Едно парче таков мебел е токму софата на корејскиот индустриски дизајнер Чо Хјунг Суко, која носи едноставно име „Бланк“. Нејзиното име од прилика сосема идеално ја опишува; се работи за софа на која можете да уживата додека пиете чај во текот на денот.

Таа е совршено минималистичка опција за седење, која може да се вклопи во кој било простор, но нејзиниот шарм најмногу ќе дојде до израз ако ја употребите во минималистичко опкружување.

Минималистичка, но во исто време гостопримлива и привлечна, оваа софа ви нуди хармонична рамнотежа на оголеност и удобност.

Поврзани вести

ФОТО: Современа бетонска вила во Иран... Во иранскиот град Исфахан се наоѓа куќата „131“, која е целосно изградена од бетон. Исфахан е познат како „град на градините“, па архитектите н...
Златен сеф во чест на златната треска... Португалската компанија „Бока до Лобо“ го креираше „Millionaire Luxury Safe“. Рамката на овој сеф е изработена од полиран месинг додека фиоките во ...
„Гучи“ не доби дозвола за организирање модна ревиј... Министерството за култура на Грција го одби барањето на италијанскиот моден гигант „Гучи“, кој сакаше во текот на летото да организира модна ревија на...
„Ајфон 7“ во чест на годината на Петелот... „Леџенд“, финската компанија што се занимава со креирање на луксузни уреди, ни го претставува специјалното издание за годината на Петелот. Бројнит...
ФОТО: Куќа со линеарна архитектура... Елегантната станбена единица е сместена во аргентинскиот град Сан Франциско. Куќата се вклопува во пејзажот и во вкупната еколошка рамнотежа. О...
Нови „Мастер Динамик“ слушалки... Новите „Мастер Динамик МВ50“ слушалки имаат преубава минималистичка и индустриска естетика. Најновата понуда на овој бренд ги комбинира компоненти...