Општина Центар: КК „Работнички” од денес ги подмирува обврските

Општина Центар: КК „Работнички” од денес ги подмирува обврските

Општина Центар ја информира јавноста дека постапката за трансфер на средства од буџетот за КК „Работнички” е завршена и клубот од денес ги подмирува обврските.

Уште еднаш потсетуваме дека проблемот беше од чисто административен карактер и дека тој e надминат. Тренинзите продолжуваат со нормалната динамика, а по усвоениот Буџет за 2017 година, отстранети се сите пречки за проблемите да не се јават во иднина.

„Работнички“ во моментов е прв на табелата и се очекува со успех да продолжи со сите натпреварувања после повеќе години на потпросечни резултати, соопштуваат од Општина Центар.

За општина Центар, КК „Работнички“ и натаму ќе биде приоритет, а поддршката ќе остане силна и во иднина.

Поврзани вести

Продолжуваат натпреварите во кошаркарскиот шампион... По еден месец пауза, денека продолжуваат натпреварите во кошаркарскиот шампионат на Македонија. Вториот дел од сезоната ќе мине во знакот на дербит...
Убедлива победа на Голден Стејт на гостувањето кај... Кошаркарите на Голден Стејт забележаа убедлива победа на гостувањето кај Хјустон со 125-108 во дерби натпреварот од синоќешната програма во НБА лигата...
Комплетирано 18-то коло во кошаркарската Евролига... Со трите одиграни натпревари синоќа, комплетирано е 18.коло во кошаркарската Евролига. На дуелот во Атина, тимот на Олимпијакос неочекувано лесно ...
Нов странец во редовите на МЗТ Скопје... На самиот истек на преодниот рок во АБА лигата, кој трае до крајот на денешниот ден, управата на МЗТ Скопје Аеродром реши да ангажира уште еден кошарк...
Карпош Соколи домаќин на МЗТ Скопје во македонскот... Екипата на Карпош Соколи ќе го пречека МЗТ Скопје Аеродром во македонското дерби во АБА лигата. Во овој меч „Соколите“ влегуваат со мотив да му се...
Кливледн го совлада Феникс, а Кармело Ентони поста... Шампионот во НБА Кливленд Кавелирс брзо ги залечи раните од тешкиот пораз од Голден Стејт, па ноќеска пред својата публија забележа победа во дуелот с...