Холивудски актери ќе протестираат против Трамп

Холивудски актери ќе протестираат против Трамп

Десетици холивудски актерки ќе им се приклучат на масовните протести против идниот американски претседател Доналд Трамп, што ќе се одржат во Вашингтон еден ден по неговата инаугурација.

Собирот насловен „Протест на милион жени“ е најавен преку Фејсбук уште во ноември. Боб Бланд, една од организаторките, одговорна за Њујорк, се надева дека бројката на демонстрантки ќе биде поголема од 100.000 .

Меѓу попознатите учеснички на протестот ќе бидат: Џулијан Мур, Скарлет Јохансон, Америка Ферера, Еми Шумер, Френсис Мекдорманд, Кејти Пери, Шер, Дебра Месинг, Зендеја…

Истовремено, глумицата и продуцентка Челси Хендлер ќе ги предводи демонстрациите во Парк Сити во Јута.

Поврзани вести

Марк Валберг: Џастин Бибер ми испраќа свои фотогра... Холивудскиот актер Марк Валберг откри дека канадскиот пејач Џастин Бибер му ги испратил фотографиите од својата рекламна кампања за долна облека на Ке...
На Ибеј се продава гума за џвакање, која ја џвакал... Радио-водителот Мет Ричардсон беше домаќин на актерите Рајан Гослинг и Ема Стон, кои му гостуваа во емисијата поради промоција на филмот „Ла Ла Ленд“....
Том Харди: Не сум секс симбол, имам криви нозе и з... Холивудскиот актер Том Харди (39) не знае да прифати комплимент, бидејќи му е непријатно кога ќе го наречат секс симбол. - Имам неразвиени раце, к...
И официјално се разведоа Џони Деп и Амбер Херд... Холивудскиот актер Џони Деп и неговата сопруга Амбер Херд вчера го финализираа разводот по неколкумесечен спор околу конечните услови за нивната разде...
Водителка унаказена од своето поранешно момче... Некогашната „мис тинејџерка“ на Италија и ТВ водителка Џесика Нотаро била нападната, ослепена и унаказена од своето поранешно момче Џорге Таварес (29)...
ВИДЕО: Серена Вилијамс ги изненади своите машки об... Серена Вилијамс ги почести своите фанови на Инстаграм со видео на кое игра по градник и проѕирни хулахопки. Се работи за бренд на долна облека кој ...