Наполи прв четвртфиналист во италијанскиот куп

Наполи прв четвртфиналист во италијанскиот куп

Фудбалерите на Наполи се први четвртфиналисти во „Копа Италија“ откако во осминафиналнето синоќа ја победи Специја со 3:1.

Противник на Наполи во четвртфиналето ќе биде подобриот од денешниот дуел меѓу Фиорентина и Киево (почеток 17:30 часот).

Вечер играат Јувентус – Аталанта (20:45).

Другите осминафинални двојки се:
Милан – Торино,
Интер – Болоња,
Лацио – Џенова,
Сасуоло – Чезена и
Рома – Сампдорија.

Поврзани вести

Ибрахимовиќ спасител на Јунајтед... Поделба на бодовите е епилогот на големото англиско дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул кои поладнево на Олд Трафорд одиграа 1:1. Џејмс Милн...
Рома држи чекор со Јувентус Рома го совлада Удинезе со 1:0 на гостински терен со голот на Наинголан во првото полувреме. Со оваа победа „волчицата“ има 44 бода само еден помалку ...
Евертон го растури Манчестер Сити... Екипата на Евертон со високи 4:0 го совлада фаворитот Мначестер Сити во 21. коло од англиската Премиер лига. Резултатот го отвори Лукаку со гол во ...
Челзи им се врати на победите... Екипата на Челзи после поразот од Тотенхем во минатото коло, денеска го победи минатогодишниот шампион Лестер со 3:0 на гостински терен. Заради нед...
Хари Кејн го искачи Тотенхем на второто место во П... Тотенхем го декласираше тимот на ВБА во првиот меч од 21. коло во Англиската премиер лига победувајќи го со 4:0 (2:0). Хари Кејн постигна три погод...
Коста отстранет од тимот по расправија со Конте... Најдобриот играч на Челзи сезонава, бразилецот Диего Коста е отстранет од тимот пред денешниот натпревар со Лестер. Според ББЦ тој се пожалил на бо...