ВИДЕО: Македонското знаме на „Триумфалната порта“

ВИДЕО: Македонското знаме на „Триумфалната порта“

Во пресрет на почетокот на Светско ракометно првенство кое ќе се одржи во Франција, организаторот на уникатен начин, со боите на знамињата на земјите учеснички, а меѓу нив и македонското, изминатата ноќ ја осветлуваше „Триумфалната капја“.

Мундијалот ќе започне денеска и ќе се игра до 29 јануари.

Поврзани вести

Брнабиќ за српската амбасада во Македонија: Не ста... Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави денеска, по повод ситуацијата со Амбасадата на Србија во Македонија, дека „не станува збор за мала работа“ и оти...
Грчки медиуми: Коѕиас се двоуми дали да го посети ... Грчкото Министерство за надворешни работи се двоуми дали шефот на дипломатијата Никос Коѕиас треба да ја посети Македонија, по последните „провокации“...
Изминатите три дена 17 сообраќајки во Скопје, 7 ли... Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 17 сообраќајни несреќи, во кои седум лица се полесно повредени, а во 12 е причи...
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ едно зборуваат пред избори, а дру... „Министерот за задолжување Драган Тевдовски за нешто повеќе од 2 месеци ја задолжи Република Македонија и граѓаните за стотици милиони евра. Пари од д...
Променливо облачно и нестабилно со повремени врнеж... Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од пороен дожд и грмежи и со засилен ветер вдолж Повардарието и кон истокот. Ут...
ВМРО-ДПМНЕ: Со нас пензионерите ќе добиеја дополн... СДС и нивните пион партии безобразно и крајно дрско се обидуваат да ги манипулираат македонските пензионери. Владата на СДС наместо планираното по...