ВИДЕО: Македонското знаме на „Триумфалната порта“

ВИДЕО: Македонското знаме на „Триумфалната порта“

Во пресрет на почетокот на Светско ракометно првенство кое ќе се одржи во Франција, организаторот на уникатен начин, со боите на знамињата на земјите учеснички, а меѓу нив и македонското, изминатата ноќ ја осветлуваше „Триумфалната капја“.

Мундијалот ќе започне денеска и ќе се игра до 29 јануари.

Поврзани вести

Втора победа на младите македонски ракометари на С... Јуниорската ракометна репрезентација на Македонија ја оствари и втората победа на Светското првенство за играчи до 21 година кое се одржува во Алжир....
Седница на ДИК за кандидатските листи за локални и... Државната изборна комисија денеска ќе ја одржи 123 седница на која, како што е најавено, треба да биде разгледано и усвоено упатсвото за начинот и пос...
Добредојде бебе – нов проект на Министерство... Министерството за здравство денеска ќе го претстави проектот „Добредојде бебе“, новина со која на родителите, на доброволна основа им се олеснува пост...
„Спутник“: Преговорите за членство на Македонија в... Преговорите за членство на Македонија во НАТО значително се забрзани и се очекува да бидат завршени за три до четири месеци, во текот на оваа есен, тв...
Обвинителството бара доживотен затвор за обвинетит... Обвинителството на денешното судско рочиште во завршните зборови за случајот „Дива населба“ побара доживотен затвот за сите 37 обвинети за тероризам и...
Сугарески: Две сериозни причини за застојот на авт... Јавното претпријатие за државни патишта и АД МЕПСО да достават комплетна документација до Министерството за транспорт и врски за да добијат одобренија...