СКАНДАЛОЗНО: Трошеле не трошеле за парно, ќе плаќате

СКАНДАЛОЗНО: Трошеле не трошеле за парно, ќе плаќате

Вест oбјавува скандалозна и шокантна вест. Сите оние кои, се исклучија од користењето на парното, до 1-ви октомври ќе треба да де вклучат.

Ова е пропишано во Правилникот за условите за снабдување со топлинска енергија, до кој дошла Редакцијата, а треба да биде објавен во „Службен весник“.

Рухи Бакију, втор човек на Комисијата, кој не гласал за Правилникот, вели дека регулаторот сака сите кои што се исклучиле повторно да се вратат во системот.

Ова го оправдува со желбата за пониска цена. „Вест“ објавува дека ако некој повторно сака да се исклучи, ќе мора да добие согласност од сите станари, а ќе има обврска да плаќа и месечен надоместок.

Поврзани вести

Мигрант физички нападнат и ограбен од тројца Пакис... Дваесет и тригодишен Пакистанец, кој на 19 јули пристигнал во селото Ваксинце, бил физички нападнат и ограбен од страна на тројца Пакистанци. Полиц...
Претепан скопјанец додека седел на клупа пред згра... Ноќеска околу 1 часот по полноќ С.Р. (58) бил претепан од шест непознати машки лица додека седел на клупа пред зграда на улицата „Боро Менков“ во Скоп...
Џаферовиќ: Ќе се интензивира парламетарната сорабо... Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се сретна со претседавачот на Претставничкиот дом при Парламентарното собрание на БиХ, Ше...
(ВИДЕО) Средба Заев – Звиздиќ: Македонија и ... Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од владина делегација во состав Оливер Спасовски, министер за внатрешни рабо...
ВМРО-ДПМНЕ: Надлежните да понесат одговорност за н... ВМРО-ДПМНЕ денеска оцени дека се додека истрагата за сквернавањето на православните гробишта во Љуботен стои во место, безбедноста на граѓаните е загр...
ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е обична политичка алатка со огран... „СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС. Сите отворени случаи од страна на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тен...